وکیل دعاوی کیفری

← وکیل دعاوی کیفری کیست: وکیلی که در دعاوی کیفری تخصص داشته باشد و بتواند در دعاوی کیفری که مطرح می‌شود، دفاعیات تخصصی نسبت به آن را انجام بدهد و به تمام دعاوی کیفری اعم از ماهیت و قواعد و مقررات شکلی آن با اطلاع و تجربه کافی باشد وکیل دعاوی کیفری می گویند.

بهره‌مند شدن از وجود وکیل دعاوی کیفری و یا تیم کیفری در خصوص دعاوی کیفری نه‌تنها حائز اهمیت است بلکه باعث می‌شود بهترین دفاع و نتیجه ممکن نیز حاصل گردد به این دلیل که طرح شکایت و نوع شکایت و زمان طرح شکایت و اینکه اوراق مربوطه از جمله لایحه دفاعیه، اظهارنامه، شکوائیه به چه نحوی باید تنظیم بشوند بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود.

از آنجایی که این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی عموماً تمامی افراد به نوعی درگیر پرونده‌های قضایی می‌باشند از این رو انتخاب موسسه حقوقی و یک وکیل خوب از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد در مواجهه با یک مشکل حقوقی است.

بدیهی است که همگان نمی‌توانند بر قوانین ماهوی و شکلی تسلط یابند و این امر مقتضای عقل است که دفاع از حقوق خود را با انتخاب موسسه حقوقی و یک وکیل خوب و مجرب به او بسپارند. حال هنگام درخواست از افراد برای معرفی موسسه حقوقی و یا وکیل مجرب باید بدانیم که در انتخاب یک موسسه حقوقی و یا وکیل مجرب اصولی وجود دارد که آگاهی از آن‌ها ما را در انتخاب وکیل متبحر یاری می‌نماید تا منجر به یک انتخاب غلط و تبعات سنگین آن در پرونده حقوقی نشود.

← بهترین وکیل دعاوی کیفری کیست و خصوصیات وکیل خوب چیست؟

خصوصیات وکیل خوب و شاید بهتر باشد در پاسخ به سوال بهترین وکیل کیفری کیست عارض باشیم بهترین وکیل کیفری اصولا آن دسته از وکلایی هستند که از بار علمی بالایی برخوردار هستند و در مواجهه با موکل خود در هر زمان و هر مکانی پاسخگو به شبهات و سوالات موکل خود باشد.از خصوصیات وکیل خوب و از جمله وظایف بهترین وکیل این است که پیش از جلسه رسیدگی و قبل از دفاع از موکل خود با مطالعه پرونده و گفتگو با متهم پرونده ضمن اطلاع کامل از موضوع اتهامات و نیز آشنایی کامل با متهم با توفیق در صحت و سقم اظهارات موکل بتواند به نحو شایسته‌ای از موکل خویش دفاع کند.

  با اینکه وکالت تعهد به وسیله است یعنی وکیل موظف است تمام تلاش خود را برای دفاع مناسب از موکل خود به کار بندد و قانوناً مسؤلیتی در رسیدن به نتیجه ندارد و تضمینی جهت دستیابی به نتیجه نمی‌دهد اما از خصوصیات بهترین وکیل این است که در مقابل موکل خود پاسخگو باشد و احساس مسؤلیت مهم‌ترین خصوصیت بهترین وکیل می‌باشد. وکیل دعاوی کیفری

وکیل امور کیفری

گرفتن مشاوره حقوقی از یک وکیل خوب، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری واقعی است تا شما را از بحران‌های آتی نجات دهد. می‌توان برای وکیل خوب و وکیل بد حد و مرزی مشخص کرد که در چه زمینه‌ای اجازه وکالت از طرف ما را دارد و در چه زمینه‌ای خود شخص باید برای آن کار حضور داشته باشد و یا اینکه در صورت عدم اعتماد به وکیل بد در خصوص ایجاب وکالت خودداری نماییم. اما همیشه این سوال پیش می‌آید که چگونه به وکیل خوب اعتماد کنیم؟ 

♦ ویژگی های یک وکیل خوب در مواردی خلاصه می‌شود از جمله:
 1.  از ویژگی های شخصیتی یک وکیل خوب، امانت‌داری است.در واقع وکیل همانند پزشک به سبب ماهیت شغلی خود با واقعیت‌ها و اسرار زیادی از سوی موکلین خود روبه رو میشود که باید محرم اسرار موکل و امین وی است.
 2.  وکیل خوب این تعهد اخلاقی حرفه‌ای را بر عهده دارد که از گفتن مطالب غلوآمیز و غیرممکن اجتناب نماید.اصولاً دادن وعده‌های دروغین به موکلین و بی جهت امیدوار نمودن آن‌ها خارج از اخلاق حرفه ای می‌باشد. تعهد وکیل دادگستری، تعهد به نتیجه نبوده و تعهد وی تعهد به وسیله می‌باشد، بنابراین لازم است که وکیل همانند یک جراح مسائلی را که ممکن است در حین دادرسی پیش آید از قبل به اطلاع موکل برساند تا موکل او را با چشم باز انتخاب نموده و هیچگاه به موکل اعلام نکند که وی صددرصد برنده می‌باشد. بنابراین از خصوصیات یک وکیل خوب آن است که واقعیات امر و پروسه رسیدگی را به موکل اعلام نماید.
 3. وکیل خوب باید موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد.
 4. از دیگر وظایف وکیل خوب و یک وکیل مجرب در قبال موکل آن است که موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد نه آنکه به طمع حق الوکاله، موکل را وارد پروسه‌های رسیدگی غیر ضروری نماید. به عبارت دیگر مهم‌ترین ویژگی یک وکیل صداقت و راستگویی او در برخورد با موضوعاتی است که موکل به آنها دچار شده و چاره کار را از وکیل مجرب خود می‌خواهد. توضیح بیشتر آنکه یک وکیل مجرب به جهت احاطه بیشتر روی مسائل حقوقی طبیعتاً بهتر از موکل خود قادر است مسیر درست را انتخاب کند بنابراین به هیچ وجه به جهت دریافت حق الوکاله نباید راهی را که نتیجه‌ای در بر ندارد به موکل خود پیشنهاد دهد. در این صورت اعتبار خود را خدشه دار خواهد کرد.
 5.  از وظایف وکیل مجرب در قبال موکل ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل خود می‌باشد:بهترین وکیل کسی است که تا حد تلاش از پیچیده کردن دادرسی اجتناب نماید. بنابراین حتی وکیل موظف است از فنون و مهارت هایی که آموخته است برای راهنمایی قاضی نیز استفاده کند و خیلی از مواقع قضات از این راهنمایی ها بهره برده در واقع یک وکیل خوب و وکیل مجرب می تواند از این طریق بر روی سیستم قضایی و قاضی تاثیر مثبتی در جهت احقاق حق به جا بگذارد ولی این شیوه از تاثیرگذاری نباید جنبه های غیر عادلانه و غرض ورزانه به خود بگیرد. وکیل دعاوی کیفری
 6.  یک وکیل خوب باید شأن و مقام قاضی را رعایت نموده و به وی کمال احترام را بگذارد.این امر بدین معنا است که وکیل مجرب نباید با چاپلوسی و تملق و تحقیر نمودن با قاضی رفتار نماید. مضافاً اینکه نباید به واسطه درجه علمی و اطلاعاتی که دارد، نسبت به قاضی و مقام دادگاه تفاخر نماید؛ بلکه وکیل خوب باید با رفتار و شأن خود احترام دادگاه و جامعه را برانگیزد. بنابراین هر قدر متواضع تر و افتاده تر باشد، احترام بیشتری را جذب خواهد نمود. در برخی موارد ممکن است بروز چنین رفتارهایی از قبیل برخی رفتارهای زننده و خارج از شان  قضایی بر روند پرونده موکل تاثیر گذاشته و نظر قاضی پرونده را عوض کند.
 7.  یک وکیل خوب باید از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد.

← از ویژگی های یک وکیل خوب دانش حقوقی بالا در امور تخصصی وکالت است تا بتواند بهترین راهکار را در بهترین فرصت ممکن شناخته و درانتخاب نوع دادخواست، شکوائیه و اقدامات قانونی لازم نهایت هوش و کیاست را به کار برد.وکیل دعاوی کیفری

 • اگر از اقدامات یا سهل‌انگاری وکیل خسارتی به موکل وارد آید او مسئول خواهد بود.
 • رعایت مصلحت موکل در اقدامات و قعالیت‌های خویش.
 • استرداد اموال تحویلی زیرا وکیل امین است و آنجه را که در اثر وکالت به‌دست می‌اورد باید به موکل تحویل دهد.
 •  تسلیم صورت‌حساب وکالت

مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت
رابطه نامشروع
فهرست