کاهش بی سابقه تقاضا چه بر سر بنزین خواهد آورد؟

طبق گفته ایسنا: با همه گیری ویروس کووید-۱۹ در سراسر جهان، شاهد به تعلیق درآمدن تعداد زیادی از فعالیت‌ها وکسب و کارهای اقتصادی، نزدیک به صفر شدن تقاضای ترددهای هوایی و افت شدید میزان استفاده نفت‌گاز و بنزین بودیم که سبب کاهش درخواست پالایشگاه‌ها برای نفت شد و این موضوع نزول شدید قیمت نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی را به دنبال داشت.

تقاضا برای بنزین در آمریکا و سایر کشورهای جهان با امر مقامات برای عدم خروج مردم از خانه به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا که عبور و مرور را محدود کرده، به شدت کاهش پیدا کرده، با دستور دولت آمریکا برای مبنی بر قرنطینه مردم در خانه، افت تقاضا برای بنزین شدت گرفت و در عرض یک هفته ۳۰ درصد کاهش مصرف بنزین را شاهد بودند. این میزان کاهش مصرف بنزین در آمریکا اثر مستقیم بر وضعیت مشابه در اسپانیا و ایتالیا است که بالاترین درصد قرنطینه را در میان کشورهای اروپایی اعمال کرده اند. تقاضا برای بنزین در این منطقه حدود ۸۵ درصد کاهش داشته است.

آمار هفتگی دولت آمریکا نشان دهنده این موضوع بود که عرضه بنزین در بازار کمترین میزان از سال ۱۹۹۴ بوده است. اگرچه این کاهش به شدت کاهش فروش بنزین به مصرف کنندگان معمولی نبوده است اما این احتمال وجود دارد که با دریافت سوخت کمتر از سوی فروشندگان، شدت خواهد گرفت. پالایشگاه‌ها میزان تولیدشان را کاهش داده اند زیرا ذخایر سوخت در مخازن افزایش پیدا کرده و به نوبه خود باعث پایین رفتن قیمت های نفت شده است. طبق بررسی های برخی از تحلیلگران، تقاضای جهانی برای نفت ممکن است حداکثر ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

کاهش تقاضای بنزین پدر اروپا

کشورهایی اروپایی هم با کاهش مصرف بنزین مواجه شده اند. طبق اعلام شرکت خط لوله CLH Group، تقاضا برای بنزین در اسپانیا در هفته منتهی به ۲۹ مارس بر مبنای سالانه ۸۳ درصد کاهش پیدا کرد. انجمن فروشندگان بنزین انگلیس هم اعلام کرد فروش بنزین در این کشور در اواخر مارس ۶۶ درصد در مقایسه با میانگین دو ماه پیش از آن کاهش داشت.

کاهش تقاضای بنزین

وضعیت ایران در کاهش مصرف بنزین 

بیژن زنگنه – وزیر نفت – در رابطه با شرایط ایران در بازار بنزین چنین اظهار داشت: در طول بیش از ۲۰ سالی که در صنعت نفت فعالیت دارم و چیزی که از سال های قبل از آن به یاد دارم، در تاریخ صنعت نفت سابقه نداشته که سوددهی پالایشگاه‌ها به‌این شدت پایین بیاید و تعداد بالایی از آنها به حد زیان‌دهی برسد، به‌نحوی که با کمال تاسف هم‌اکنون قیمت بیشتر فرآورده‌های تولید شده خروجی پالایشگاه‌ها از نفت‌خام کمتر شده است و ترجیح می‌دهند تولیدی نداشته باشند.

به گفته وی، میزان ذخیره نفت‌خام و سایر فرآورده‌ها در ایران و دیگر کشورها افزایش قابل‌توجهی یافته به نحوی که ما اکنون به رقم بی‌سابقه‌ای در ذخیره‌سازی بنزین رسیده‌ایم که تاکنون با آن مواجه نشده بودیم.

کاهش فروش فرآورده‌های نفتی در صدر آن بنزین سبب کاهش عرضه آن در پمپ بنزین‌ها نیز از دیگر تبعات اقتصادی ویروس کرونا در ایران است که بخشی از جایگاه‌های عرضه بنزین ناچار شدند نیروهای خود را تعدیل کنند.

کاهش تقاضا بازار بنزین را برهم زد

همچنین حسن ضیا کاشانی –  مدیرعامل سابق شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران – درباره وضعیت بازار پخش بنزین در ایران و دنیا، گفت: اوضاع صادرات بنزین و مصرف آن به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: قبل از شیوع این ویروس میزان مصرف بنزین در ایران حدود ۱۱۰ میلیون لیتر در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰ میلیون لیتر کاهش یافته که این اعداد بیانگر کاهش رفت و آمد و تقاضا است.

این کارشناس حوزه سوخت با بیان این‌که با کاهش مصرف از میزان صادرات کاسته می شود، تاکید کرد: تنها راه رهایی از این بحران ریشه کن کردن ویروس کروناست، کل دنیا باید پروتکل های بهداشت جهانی را رعایت کنند و به گونه ای رفتار شود که کرونا از روی کره زمین محو شود و یا حداقل بروز و ظهور آن تا این میزان آسیب زا نباشد.

کاشانی با بیان اینکه بازگشت به شرایط گذشته در زمان کم محقق نمی شود، تصریح کرد: هرچه برای از بین رفتن این ویروس تلاش بیشتری صورت گیرد، می توان نسبت به بازگشت به دوران سابق امیدوارتر بود.

روند نزولی مبتلایان به کرونا در تهران
مجازات استعمال و حمل مواد مخدر
فهرست