سلطان خودرو و همسرش چگونه 6700 خودرو را با پیش پرداخت کمتر از 5 میلیون تومانپیش خرید کردند؟

از میان جرائم گوناگون و پرشمار این زوج جوان آنچه بسیار قابل توجه بوده و به اصطلاح سرو صدا کرده  و باعث شد پرونده‌ی آنها به عنوان «پرونده‌ی تخلفات سایپا» هم شهرت بگیرد ، همکاری این دو با زیرشاخه‌های دانه‌درشتری در خود مجموعه ی شرکت خودروسازی سایپا بود ؛ تبانی با مدیرعامل ، معاون بازاریابی و فروش و نیز مدیر اداره‌ی برنامه‌ریزی فروش سایپا . نتیجه‌ی این همکاری موفق پیش‌خرید شش هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو تنها با ۳۰ میلیارد تومان بود!

طبق گزارش ایسنا ، بعد از اینکه برخی «سرمایه‌گذاران» کوچک این شرکت‌ها به این موضوع پی بردند که سودی نصیبشان نشده و دارایی اندکشان هم از دست رفته ، شاکی شدند و به علت ازدیاد پرونده‌ها در نهایت مجلس فعالیت این شرکت‌ها را غیرقانونی اعلام کرد و متعاقبا برخی «سرشاخه‌»های آنها راهی زندان شدند.

«وحید بهزادی» و همسرش «نجوا لاشِیدایی» حجم اعظم «فعالیت اقتصادی» خود را اواسط دهه‌ی هشتاد در یکی از همین شرکت‌های هرمی به اسم «پالینور»شروع کردند ؛ شرکتی که در پاییز سال ۸۹ اعلام شد با دستگیری عناصر اصلی آن متلاشی شد در صورتیکه در سال ۹۸ و در اولین جلسه‌ی بررسی پرونده تخلفات شرکت سایپا ، نماینده‌ی دادستان مجددا همین زوج را عنصر اصلی آن شرکت مشخص کرد و گفت که فقط یکی از حساب های بانکی نجوا لاشیدایی بین سال‌های ۸۶ تا ۸۸ تقریبا ۱۳ میلیارد تومان گردش مالی داشته و مجموع عواید حاصل شده از این شرکت برای این زوج جوان خیلی بیشتر از ۲۶ میلیارد تومان بوده است.

سلطان خودرو

حال اینکه چگونه این زوج در همان سال ۸۹ از چنگ قانون فرار کردند خود حکایت عجیبی است اما به هر روی این زوج پس از غیر قانونی شدن شرکت‌های هرمی هم به کار خود خاتمه ندادند و دوباره به فعالیتبرای گسترش «زیرشاخه‌»های خود اصرار ورزیدند ؛ اما این‌ دفعه به جای افراد معمولی به سراغ افراد بانفوذ یا مدیران اجرایی و حوزه بانکی رفتند. این دو با تشکیل مافیایی خانوادگی و کمک‌گرفتن از بقیه اعضای خانواده مثل پدر و مادر و خواهر و برادرشان بالغ بر ۲۶۰ حساب بانکی را به اختیار خود درآوردند و به واسطه آنها موفق به پولشویی کلان سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی شدند!

این دو با ثبت رساندن چند شرکت تو در تو به نام خود یا بستگان درجه‌یکشان و ضمن همکاری با شبکه‌‌ای از مدیران بانکی فاسد، به ثبت سفارش به صورت صوری برای واردات خودرو اقدام کردند و بعد از دریافت ارز از بانک پارسیان و بانک سرمایه کاملا آشکار است که به جای واردات، آن را در بازار آزاد فروختند.

اما در میان کلیه جرائم این زوج آنچه بیش از بقیه قابل توجه  بود و سبب شد پرونده‌ی آنها به عنوان «پرونده‌ی تخلفات سایپا» هم شهرت پیدا کند ، همکاری این دو با زیرشاخه‌های دانه‌درشتری در شرکت خودروسازی سایپا بود ؛ تبانی با مدیرعامل ، معاون بازاریابی و فروش و همچنین مدیر اداره‌ی برنامه‌ریزی فروش سایپا . نتیجه‌ی این همکاری  پیش‌خرید شش هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو فقظ با ۳۰ میلیارد تومان بود!

قضیه اینگونه بود که وحید و نجوا یک روز تصمیم می‌گیرند ثروت خود را در یک فعالیت اقتصادی مولد سرمایه‌گذاری کنند. سپس از طریق یکی از نمایندگی‌های شرکت سایپا قرارداد «مشارکت در ساخت» محصولات سایپا را می بندند و شرکت با میانگین پیش‌پرداخت کمتر از پنج میلیون تومان خودروها را تحویل این زوج جوان به ظاهر خوشبخت می‌دهد.

اگر این سؤال در ذهن شما پیش آمده بود که چگونه خودروی صفر در نمایندگی‌ های شرکت‌ های خودروساز وجود دارد اما در «بازار» موجود نیست، چطور نمایندگی‌های بزرگ صدها دستگاه خودرو را در کمتر از چند ساعت خریداری می کنند اما مصرف‌کننده باید پس از پرداخت پول ماه‌ها منتظر دریافت خودرو باشد ، چطور قیمت مصوب اعلامی از کارخانه با قیمت نمایندگی همان کارخانه میلیون‌ها تومان تفاوت دارد یا چطور است که در روز پیش‌فروش خودرو ، ظرف کسری از دقیقه موجودی تمام و سایت بسته می‌شود ، پاسخ این پرسش‌ها را باید از کسانی امثال آقای جمالی مدیرعامل اسبق سایپا و آقای بهزادی و همسر محکومه‌شان بگیرید.

فهرست مجموع ابتکار ها و خلاقیت ‌های اقتصادی این زوج خلاق تا حدی بلند باست که نگاه اجمالی به آن توسط نماینده‌ی دادستان تمام وقت جلسه اول محاکمه را به خود مختص کرد . اما هرچه بود نتیجه آن هزاران میلیارد گردش مالی غیرقانونی بدون پرداخت حتی یک ریال مالیات و اندوختن هزاران میلیارد ثروت بود که ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام و صد کیلوگرم طلای پیدا شده از منزل مجرمین، بخش‌ قابل توجه آن بود.

سخنگوی قوه‌ی قضائیه در جلسه خبری روز گذشته خود احکام ۳۴ مجرم دخیل در این پرونده‌ی چند جانبه (ارز، سکه و خودرو) را اعلام کرد. دادگاه ویژه‌ی مبارزه با جرائم اقتصادی ، وحید و نجوا را که حلقه‌ی وصل تمامی این فسادها و مفسدین بودند به اعدام محکوم کرد . مدیرعامل قبلی سایپا حکم هفت سال زندان گرفت و دو «نماینده‌ی مردم» در مجلس فعلی هم بخاطر همکاری در تخلفات سایپا هرکدام به پنج سال و یک ماه حبس محکوم شدند.

اگرچه این احکام قابل تجدید نظرخواهی است اما با فرض تأیید حکم و اعدام جوانک شیادی که اصرار زیادی برای «سلطان خودرو» نامیدن او است ، باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا بازار خودرو به آرامش خواهد رسید؟ آیا اختلاف قیمت اعلامی از سمت کارخانه و بازار از بین خواهد رفت؟ آیا ثبت نام برای خرید امتیاز خودرو  که امروز از هر بیش از پیش پیچیده‌تر شده برای آدم‌های معمولی امکان پذیرتر خواهد شد؟ برای رسیدن به پاسخ لازم نیست ذهن خود را وارد مسائل اقتصادی کنید . فقط کافی است بدانید در سال قبل بیش از ۸۵۵ هزار خودرو در کشور تولید شد که این زوج تنها بخش کوچکی نزدیک به کمتر از هشت‌دهم درصد از آن را دلالی کردند.

این زوج متولد دهه‌شصتی با پرداخت سکه‌ی طلا به چند مدیر و معاون در سیستم بانکی توانستند میلیون‌ها دلار ارز دریافت کرده و  همچنین با پرداخت مبالغی به مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس ، دم آنان را هم دیدند . آدم‌های خودفروش رشوه‌بگیر و رشوه‌بده همیشه در سیستم اداری و اقتصادی دیده شده و ظاهراً خواهند بود .همین چند وقت پیش بود که وحید مظلومین با لقب «سلطان سکه» به اعدام محکوم شد ؛ قیمت سکه بعد از آن تاریخ هم حدود ۳۶ درصد (دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان) اضافه شده است . وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی چه اعدام شوند و چه نه ، بازی برای آن ها به آخر رسیده ؛ اما این سوال اساسی همیشه  پا برجاست که یک شیاد الدنگ چگونه می‌شود «سلطان»؟!

وکیل امور اداری و استخدامی
افشای راز سقوط هواپیمای تهران_یاسوج پس از دوسال
فهرست